Przejdź do treści

Promocja zdrowia

Spotkanie profilaktyczne - bezpieczne wakacje

W ramach akcji Halo Wakacje - wyjątkowe piątki spotkania z ciekawymi ludźmi -odbywającej się w Centrum Kultury w Łomiankach 21 lipca 2017 r. zostało przeprowadzone spotkanie profilaktyczne dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa podczas wakacji. Gośćmi byli: pracownik Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Powiecie Warszawskim Zachodnim oraz asystent ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji z siedzibą w Starych Babicach - Marta Dymek.

Podczas zajęć edukacyjnych dzieci dowiedziały się jak przechodzić bezpiecznie przez ulicę, jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi: nie udzielać żadnych informacji o sobie i rodzinie, nie przyjmować od nikogo prezentów, nie oddalać się bez opiekuna oraz od razu o wszystkim informować rodzica lub opiekuna. Dzieciom zostały przypomniane także numery alarmowe. Zajęcia obejmowały informacje dotyczące ochrony przez promieniowaniem UV, zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz profilaktykę chorób odkleszczowych. Edukacja została zrealizowana w formie warsztatowej - aktywizującej dzieci.

Na koniec uczestnicy otrzymali odblaski oraz kolorowanki tematyczne dotyczącej powyższej tematyki.

 

Konkurs plastyczny „Pocztówka z bezpiecznych wakacji 2017”

Od 5 lipca ruszył konkurs plastyczny „Pocztówka z bezpiecznych wakacji 2017”, skierowany do dzieci z klas I-VI z terenu powiatu warszawskiego zachodniego.

Organizatorami konkursu są: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Powiecie Warszawskim Zachodnim oraz Komenda Powiatowa Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Starych Babicach.

Celami konkursu są:

  • zaangażowanie dzieci do twórczego spędzenia wakacji
  • kształtowanie dobrych nawyków i zasad bezpieczeństwa nad wodą, w górach, w podróży oraz w trakcie czasu wolnego
  • popularyzacja zdrowych nawyków żywieniowych i aktywnych form spędzania wakacji
  • profilaktyka chorób odkleszczowych
  • promocja zasad bezpiecznego grzybobrania.

Szczegóły i regulamin konkursu w zakładce 'Promocja Zdrowia'.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!

NAGRODY CZEKAJĄ!

Regulamin konkursu "Pocztówka z bezpiecznych wakacji 2017"

Regulamin konkursu_Pocztowka z bezpiecznych wakacji 2017.pdf (241.9 KiB)

Promocja zdrowia

W ostatnich dwóch tygodniach czerwca odbyło się wiele akcji profilaktyczno - edukacyjnych przygotowujących dzieci na bezpieczne spędzanie czasu wakacji. Do tej pory w akcji uczestniczyło ponad 300 dzieci ze szkół podstawowych oraz świetlicy.
Poruszane były m.in. zagadnienia dotyczącej ochrony przed promieniowaniem UV, bezpieczeństwa nad wodą, zatruć pokarmowych oraz kleszczy. Zajęcia odbywały się we współpracy z Asystentem ds Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego z siedzibą w Babicach Starych

Dzieci brały udział w quizie i otrzymały drobne upominki.